A merevszárnyú szakosztály a klub legnagyobb szakosztálya és jelenleg 7 db vitorlázó géppel rendelkezik. A szakosztály, és egyben a klub legfőbb feladata az utánpótlás nevelés. Góbé típusú oktatógépekkel végezzük a kezdő növendékek alapképzését. A szakosztály évek óta sikeresen toborozza a pilóta növendékeket, minden év tavaszán 10-15 fős létszámmal indul a kezdő vitorlázó pilóta kiképzés.
Kiképző gépeink mellett rendelkezünk gyakorló, és teljesítményvitorlázó gépekkel, így az egyesületünkhöz jelentkező növendékek számára, és a már szakszolgálati engedéllyel rendelkező pilótáink számára is biztosított a folyamatos szakmai fejlődés lehetősége. Egyesületünkből, ezen belül a merevszárnyú szakosztályból számos olyan sportoló került ki, aki aztán hivatásául választotta a repülést, közforgalmi, vagy vadász pilótaként.
Szakosztályunk hosszabb kihagyás után 2010-ben ismét versenyzőt tudott indítani országos versenyen. Határozott célkitűzésünk, hogy a sikeres és nagy létszámú kezdő kiképzés mellett, minden évben tudjon indítani legalább egy versenyzőt, hogy klubunk ismét becsatlakozzon a vitorlázórepülés vérkeringésébe.
A fiatalos, lendületes tagoknak köszönhetően a szakosztályon belül a motoros repülés is fellendülőben van, több szakosztály tagunk szerzett motoros pilótajogosítást, és egyéb jogosításokat is. Szakosztályunk, a klub többi szakosztályával közösen hosszú évek óta szervezi a már hagyományosnak mondható repülőtéri rendezvényeket, mint a gyermeknap, és a repülőnapok.
Jelenleg aktívan zajlik a szakosztály repülőgépeinek lecserélése, újak vásárlása, így 2013-ban egy Twin Astirt, 2014-ben pedig egy Astir CS77 típusú vitorlázó repülőgépet szereztünk be.
Ezen kívül a régi acélsodrony csörlő kötelet korszerűbb műanyag kötélre cseréltük, ezáltal a csörlésből történő indításkor a vitorlázórepülők magasabbról indulhatnak.
Szakosztályvezető : Sajcz János